Date: 19 دسامبر 2013
Cat:

سیستم صوت سالن آمفی تئاتر

در تجهیز سالن‌هایی مانند سالن‌های آمفی تئاتر و کنفرانس ارتباط کلامی و تصویری طی فرایند‌هایی مانند نمایش، اجرای موسیقی، سخنرانی و … بین افراد برقرار می‌شود، تجهیزات صوتی و تصویری این سالن‌ها از اهمیت بالایی برخوردارند. استفاده از تجهیزات صوتی و تصویری حرفه‌ای متناسب با طراحی نور و صوت سالن بسیار اهمیت می‌یابد.با تلفیقی از سیستم های صوت و تصویر و نور پردازی مناسب ، سبب بوجود آمدن احساسی لذت بخش و انتقال اثر به نحو احسن خواهید شد.

در سالن های تئاتر، همایش و کنفرانس و حساسیت هایی که اینگونه سالن ها دارند، تاثیرگذاری فونیک بسیار مهم بوده و جزء اصلی ترین ملزومات این مجموعه ها می باشد که متاسفانه مدیران به آن توجهی نشان نداده و بیشتر به حفظ ظاهر سالن اهمیت می دهند.

 

سیستم لاین اری line array

نتیجه تصویری برای ‪line array‬‏

امروزه اصلی ترین طراحی ها و تجهیز سالن آمفی تئاتر به صورت لاین اری  line array با زوایا و درجات مخصوص هر سالن و مقدار دی سی بی مورد نیاز آن مجموعه طراحی شده و جای گذارهای آن در سمت چپ و راست سن می باشد. در این طراحی باید دقت نمود تا با توجه به زوایای بلندگوها و آکوستیک سالن، هیچ صدای ناهنجاری به شرکت کنندگان ارائه نشود و با صدای نرم بالانس بسیار بالایی در ترکیب درماتیک و فولیک ایجاد گردد.

 

 

اجزا مهم در تجهیز سیستم صوتی سالن آمفی تئاتر :

 • بلندگو های سخنرانی یا موزیک
 • بلندگوهای سقفی و دیواری، بلندگوهای اکتیو و پسیو
 • آمپلی فایر ها و پاور آمپلی فایر ها
 • میکسر های صدا، پاور میکسر
 • میکروفون های بی سیم
 • دیتا ویدیو پروژکتور

 

 

نتیجه تصویری برای ‪Wall speaker‬‏

 • اسپیکر دیواری

اسپیکرهای دیواری یا همان بلندگو های دیواری در سالن های آمفی تئاتر، کنفرانس و کلاس های آموزشی هت تجهیز سیستم های صوتی آن ها مورد استفاده قرار می گیرد. تعداد، اندازه و توان خروجی این بلندگو ها باید متناسب با مساحت سالن و ظرفیت آن انتخاب گردد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 • بلندگوهای اکتیو و پسیو

باند های اکتیو باند هایی هستند که نیازی به دریافت بار و جریان الکتریکی مورد نیاز برای فعالیت دیافراگم خود نداشته و برای این ضرورت از امپ داخل خود استفاده میکنند درصورتیکه باند های پسیو غیر فعال بوده و نحوه تامین انرژی الکتریکی آن خارجی بوده و از طریق امپ یا آمپلی فایر یا پاور آمپ یا پاور میکسر خارجی فعال میگردد و کافیست یک کابل واحد و یگانه ی صدا که حامل جریان و بار خروجی آمپلی فایر میباشد به آن متصل شده تا فعال گردد و هندلینگ شود.

 

 

 

 

 • آمپلی فایر

آمپلی فایرجهت تقویت سیگنال های صوتی در تجهیزات سیستم صوتی سالن های گوناگون و موجب افزایش کیفیت صدا و

نتیجه تصویری برای ‪amplifier‬‏

ارسال صدا به بلندگو ها می شود.

آمپلی فایرها با توجه به قدرتش و امپدانسشان، دارای انواع مختلفی می باشند. در یک سالن آمفی تئاتر با توجه به تعداد و نوع بلندگو های استفاده شده، آمپلی فایر مناسب انتخاب می شود. آمپلی فایر ها ضمن بهبود کیفیت صدا، به دلیل دارا بودن ورودی و خروجی های اضافی، این قابلیت را دارند که از یک منبع صوتی دیگر مانند دی وی دی پلیر، کامپیوتر و یا میکروفون های بی سیم یا با سیم سیگنال های صوتی را دریافت کرده و به خروجی ارسال کنند.

 

 

 

 • میکسر و پاور میکسر

نتیجه تصویری برای ‪Sound Mixers, Power Mixers‬‏

تفاوت پاور میکسرها با میکسرها در وزن و اندازه‌ی آنها است. پاور میسکر‌ها معمولا قطور تر و سنگین‌تر از میکسر‌ها هستند. گرچه این قانون در مورد پاور‌ میکسر‌های گران قیمتی که از فناوری های نانو استفاده می‌کنند چندان صدق نمی‌کند.
میتوانید از خروجی‌های دستگاه نیز تشخیص دهید که دستگاه پاور میکسر است و یا میکسر.اگر دستگاه خروجی با توان بالا داشت پاور میکسراست. این خروجی‌ها نیز معمولا از جکهای اسپیکونی استفاده می‌کنند. خروجی توان بالا را می‌توانید از توضیحاتی که در کنار آن خروجی‌ نوشته شده تشخیص دهید. این خروجی ‌ها اغلب در پشت دستگاه هستند و در کنار آن وات خروجی و مقاومت آن به اهم نوشته شده است.

 

 

 

 • میکروفن بیسیم

نتیجه تصویری برای ‪Wireless microphone‬‏

میکروفون بی سیم میکروفونی است که بدون کابل فیزیکی به تجهیزات ضبط صدا و تقویت کننده‌ها به صورت مستقیم وصل می‌شود و با آن در ارتباط است. یکی از پرکاربردترین آنها میکروفن های یقه ای یا هاچ اف ها هستند.

میکروفن های دستی باسیم و بی سیم در اجراهای زنده و سخنرانی ها کاربرد دارند چرا که در اجرای زنده القای حس اجرا و حرکات مختلف با میکروفن و نیز دور و نزدیک کردن آن برای ایجاد بلندی و کوتاهی صدا استفاده می شود در کارهایی که تحرک زیاد لازم دارد از هدمیک ها استفاده می شود. در برنامه های زنده تلویزیونی و یا در اجراهای زنده بر روی سن در سالن آمفی تئاتر ، برای دست و پا گیر نبودن میکروفن از نوع یقه ای بیشتر استفاده می شود.

 

 

 

 • دیتا ویدئو پروژکتور

  نتیجه تصویری برای ‪Video projector data‬‏

پروجکشن یک وسیله است که روی دیوار، زمین یا پرده نمایش تصویر پخش میکند. برق ورودی آن 220 ولت است. ورودی  تصویر آن در مدل های ساده به صورت کابل وی جی ای  (VGA) و همچنین  ای وی  (AV) می باشد و در مدل های پیشرفته تر و جدید پورت اچ دی ام ای (HDMI) را نیز پشتیبانی می کند .

پروژکتور دستگاهی است که برای نمایش تصاویر انفورماتیک روی یک پرده و یا دیوار سفید استفاده می‌شود. قبل تر دیتا ویدئو پروژکتورها را فقط در سالن آمفی تئاتر ، همایش، سینما و .. مشاهده میکردیم اما اکنون با رشد سریع تکنولوژی در انتشار اطلاعات و ارتباطات در این ۱۰ سال اخیر شرکت ها، مدارس، دانشگاه ها و  دیگر ارگان ها برای سادگی در آموزش از این سیستم استفاده می‌کنند.

 

 

 

تمامی تجهیزاتی که در این مجموعه قرار داده شده، جهت تجهیز صوت سالن آمفی تئاتر می باشند. همچنین از این تجهیزات در سیستم های ذخیره صدا و تصویر نیز استفاده می شود.

مجموعه بازتاب مشاور،طراح و تجهیز کننده سیستم های صوتی سالن آمفی تئاتر ،همایش،اجتماعات ،سیستم صوتی کنفرانس، جلسات و .. جهت انجام پروژه های شما با هر برندی که مدنظرتان میباشد اعلام آمادگی مینماید.جهت اطلاع از آخرین و مناسبت ترین قیمت تجهیزات صوتی سالن آمفی تئاتر با مهندسین مشاور مجموعه درتماس باشید.

 

اطلاعات تماس مجموعه بازتاب :

مهندسین مشاور مجموعه بازتاب، جهت توضیحات بیشتر، مشاوره رایگان و هماهنگی های لازم پاسخگوی سوالات شما میباشند.

تلفن: 02188907562

کارشناس فروش: 09195669592

 

تجهیزات صوتی سالن آمفی تئاتر،همایش،سینما

انواع ویدئو پروژکتور سالن آمفی تئاتر،همایش،سینما

سیستم نورپردازی مجالس (مووینگ) نورهای جشنی

سیستم صوتی سالن همایش و سالن آمفی تئاتر چیست؟

دوربین تصویر برداری سالن آمفی تئاتر برند پاناسونیک Panasonic مدل AW-HE 40 S