Date: 17 ژانویه 2019
Cat:

تجهیزات سالن کنفرانس چیست؟

سیستم کنفرانس ، شامل مجموعه ای از تجهیزات صوتی و تصویری می باشد، که مخصوص برگزاری کنفرانس ها و همایش ها است. جهت راه اندازی و اجرای این سیستم در هر بخش نیاز به یک سری زیر ساخت با حداقل استاندارد ها می باشد.

سیستم صوتی سالن کنفرانس شامل تجهیزاتی است که صدا و صوت مورد نیاز سخنرانی ها و کنفرانس ها را بدون نویز و انعکاس و به صورت کاملا رسا در تمام سالن کنفرانس پخش می کند. نحوه طراحی و نصب این تجهیزات در هر سالن کنفرانسی متفاوت است و باید متناسب با نیاز های کاربری آن انتخاب شود.

با استفاده از تجهیزات مدرن و پیشرفته سیستم صوتی سالن کنفرانس شامل منبع تغذیه، فرستنده – گیرنده، میکروفن های رومیزی و دستی بی سیم، میکروفن ریاست، دوربین گردان با قابلیت چرخش خودکار، دیتا پروژکتورها و  آمپلی فایرهای تنظیم کننده و کنترل کننده صدا و بلندگو های دیواری و سقفی به صورت اکتیو و پسیو می توان کارایی جلسات را چندین برابر افزایش داد.

تجهیزات جانبی دیگری مانند هاب و پورت های USB با ورودی ها و خروجی های مختلف مانند ورودی VGA , HDMI , Audio، مونیتورهای نمایش تصاویر ضبط شده، امکانات ضبط صدا و تصویر، سیستم های ترجمه همزمان و غیره نیز بنا به نیاز کاربران می تواند در سالن کنفرانس نصب شود که بهره وری از این سیستم ها را چندین برابر افزایش می دهد.

برند و مدل این تجهیزات در کیفیت صدایی که در سالن شنیده می شود تاثیر بسزایی دارد. بنابراین ضروری است که تمامی تجهیزات از برندهای معتبر انتخاب شوند. هماهنگی هرکدام از این اجزا با یکدیگر و نحوه نصب آنها در سالن کنفرانس نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. زوایای نصب بلندگوها و نحوه قرارگیری آمپلی فایرها و میکروفن ها تاثیر قابل توجهی در کیفیت صدای پخش شده در سالن دارد. به همین علت انتخاب نوع تجهیزات و محل قرارگیری آنها را باید به مهندسین متخصص آن سپرد.

مجموعه بازتاب با سابقه ای درخشان در زمینه تجهیز سالن های کنفرانس، این تضمین را می دهد که طراحی سالن کنفرانس، با توجه به برند مورد نظر ( بوش BOSCH، بیرداینامیک Beyer dynamic ، تلویک Televic ، دی آی اس DIS، لِم LEM ، جی تی آر JTR ، صامع Same ، هوراند Horand ، بعثت Besat ، اِی کی جی AKG ) و با مجرب ترین کادر فنی انجام پذیرد.

 

 

مزیت استفاده از سیستم کنفرانس:

مزیت های استفاده از سیستم کنفرانس در سالن کنفرانس باعث می شود تا کیفیت برگزاری جلسه و رضایت سخنرانان و دعوت شدگان تامین شود. در صورت هوشمند کردن جلسات در وقت، هزینه و حتی نیروی انسانی صرفه جویی می شود. یکی از مزایای برگزاری جلسات در سالن های کنفرانس مجهز، ضبط و آرشیو جلسات می باشد.

 

 

تجهیز سالن کنفرانس

 

سیستم تصویر سالن کنفرانس:

به غیر از تجهیزات سیستم صوت و میکروفون اتاق کنفرانس ، یکی دیگر از اجزا سالن کنفرانس،  سیستم تصویر میباشد که شامل، ویدئو کنفرانس و ویدئو پروژکتور و دیگر ملحقات آن می باشد. ضمنا سالن کنفرانس که محل نصب و راه اندازی این تجهیزات می باشد هم باید دارای ویژگی ها و استاندارد هایی باشد.

 

در هر جلسه کنفرانس یا همایش حتما نیاز به پخش تصاویر و اسلاید ها وجود دارد که جهت پخش تصاویر به دو نوع تجهیزات نیاز است :

• دستگاه ویدئو پروژکتور و پرده نمایش برقی
• مانیتورهای رومیزی مخصوص اتاق کنفرانس و تلویزیون های LED جهت اتصال به پخش کننده ها

 

قابلیت و امکان دیگری وجود دارد به نام دستگاه ویدئو کنفرانس که امروزه استفاده و استقبال زیادی از آن شده است.
ویدئو کنفرانس دستگاهی جهت برقراری ارتباط تصویری و صوتی همزمان با کیفیت و پایا بین دو یا چند نقطه میباشد.

سیستم ویدئو کنفرانس در دو نوع سخت افزاری و نرم افزاری وجود دارد. جهت راه اندازی ویدئو کنفرانس موارد زیر مورد نیاز است:

  • دستگاه پردازش کننده و فشرده ساز تصویر جهت انتقال و مدیریت تصویر و صدا به نقاط
  • دوربین خاص ویدئو کنفرانس
  • میکروفون
  • صفحه نمایش

 

 

طراحی سالن کنفرانس :

منحصرا طراحی سالن همایش و کنفرانس تحت شرایط خاصی انجام می پذیرد تا در نهایت فضایی مهیا گردد که جلسه روان و بدون مشکل اذیت کننده ای برگزار شود.در مورد شرایطی مانند نور،تهویه، میز ها و صندلی ها،جایگاه سخنرانی و غیره در ادامه بیشتر سخن به میان می آید.

•    اولین مورد که می بایست در طراحی داخلی سالن کنفرانس مورد نظر قرار گیرد دیوار ها ،کف و سقف عایق صوت می باشند.
•    نور محیط باید هوشمندانه تنظیم شده باشد که در طول برگزاری جلسه درصورتیکه نیاز به نمایش تصاویر و اسلاید توسط ویدئو پروژکتور یا صفحه نمایش شد،نور به مقدار دلخواه و در نقطه دلخواه قابل تنظیم باشد.
•    می بایست کف پوش و سینی عبور کابل در کف در صورت نیاز جهت مسیر عبور کابلهای شبکه ،برق و برق اضطراری و دوربین ها انجام گردد.
•    میز اتاق کنفرانس از یک اصول کلی تبعیت می کند و آن این است که سمتی از میز که بالاسر اتاق می باشد جهت مدیران و روسای جلسه و کنفرانس اختصاص می یابد و میز طوری طراحی می شود که همه مدعوین به سمت پرده و صفحه نمایش دید کافی و کامل داشته باشند. همچنین جهت جایگذاری مانیتورها و میکروفون ها و اتصالات که باید روی میز باشند هم فضا فراهم باشد .

 

امروزه یکی اساسی ترین نیازهای ادارات, ارگان ها, سازمان ها جهت برگزاری جلسات ,نشست ها و…؛ فراهم نمودن یک سالن کنفرانس مجهز( میکروفون کنفرانسسیستم صوت, سیستم رای گیری, سیستم اتوترکینگ و سیستم ترجمه همزمان ) میباشد.یک سیستم کنفرانس مجهز می تواند تاثیر بسزایی در مدیریت و نظم جلسات ایفا نماید و روند برگزاری جلسات را سهولت بخشد.اما یکی از نگرانی های مهمی که ارگانها و سازمان ها را از تجهیز سالن کنفرانس منصرف می نماید قیمت سیستم کنفرانس دیجیتال می باشد.مجموعه بازتاب بهترین و مناسب ترین قیمت تجهیزات سیستم کنفرانس را در اختیار شما قرار خواهد داد.

 

 

مجموعه بازتاب ، مشاور و طراح در زمینه سیستم های صوتی، تصویری، سیستم کنفرانس و همایش ، با در نظر گرفتن بودجه شما بهترین برند را به شما معرفی و جهت نصب و راه اندازی با کادر فنی مجرب پروژهای شما را در کوتاهترین زمان ممکن و با کیفیت عالی تحویل خواهد داد.آخرین و مناسب ترین قیمت سیستم کنفرانس را از ما بخواهید.

اطلاعات تماس مجموعه بازتاب:
مهندسین مشاور مجموعه بازتاب، جهت توضیحات بیشتر، مشاوره رایگان و هماهنگی های لازم پاسخگوی سوالات شما میباشند.
تلفن: 02188907562
کارشناس فروش: 09195669592

 

سیستم کنفرانس لم LEM

سیستم کنفرانس صامع SAME

سیستم کنفرانس بوش BOSCH

سیستم کنفرانس تلویک TELEVIC

سیستم کنفرانس دی اند دی D&D

سیستم کنفرانس هوراند HORAND

سیستم کنفرانس سنهایزر SENNHEISER

سیستم کنفرانس بیرداینامیک BEYERDAYNAMIC