دسته‌بندی نشده

عوامل تاثیر گذار بر قیمت سیستم ویدئو کنفرانس

عوامل تاثیر گذار بر قیمت سیستم ویدئو کنفرانس

پیدا کردن یک سیستم ویدئو کنفرانس که نیاز های شما را براورده کند و مناسب با بودجه شما باشد، یک مسئله مهم است. بسیاری از کسب‌ و کارها نمی‌ دانند که قیمت سیستم ویدیو کنفرانس در چه بازه ای خواهد بود.  همچنین نمی ‌دانند که با استفاده از این سیستم می توانند به شکل قابل توجهی هزینه های خود را کاهش دهند. ما درک می کنیم که انتخاب یک محصول مثل سیستم ویدئو کنفرانس متناسب با اهداف کسب و کار شما چقدر چالش برانگیز است.
در این مقاله عواملی را توضیح می دهیم که در قیمت سیستم ویدئو کنفرانس تاثیر دارند. اگر چه نمی توان قیمت ثابتی برای این سیستم در نظر گرفت اما در پایان این مقاله، شما با عواملی که این قیمت را جا به جا می کنند اشنا خواهید بود. در اخر قادر خواهید بود در مورد محصول یا خدمات ویدئو کنفرانسی که کسب و کار شما نیاز دارد، تصمیم آگاهانه بگیرید.

نوع سیستم ویدئو کنفرانس

قبل از بررسی قیمت، بیایید بررسی کنیم که آیا کسب و کار شما نیاز به راه اندازی سیستم ویدئو کنفرانس مجازی یا فیزیکی دارد. بسته به اهداف تجاری خاص شما، تعداد افرادی که می خواهید در یک کنفرانس شرکت کنند و تجهیزات فنی که قبلاً دارید، قیمت راه اندازی این سیستم برای شما متفاوت خواهد بود.

 

راه‌ اندازی سیستم ویدیو کنفرانس مجازی

اگر به دنبال راه‌اندازی یک سیستم ویدئو کنفرانس در خانه خود با یک یا چند نفر هستید، آن را به عنوان یک راه‌اندازی مجازی برچسب‌گذاری می‌کنید. این نوع سیستم حداقل به یک سیستم متصل به تلفن هوشمند، تبلت یا رایانه شخصی و همچنین اشتراکی از یک برنامه رایگان یا پولی نیاز دارد.

 

راه ‌اندازی سیستم ویدئو کنفرانس فیزیکی

اگر هدف شما راه‌اندازی یک سیستم ویدئو کنفرانس در اتاق کنفرانس شرکت با دو تا بیست شرکت کننده یا بیشتر است، این یک راه‌اندازی فیزیکی خواهد بود. سیستم مناسب برای این اتاق کنفرانس با توجه به اندازه صفحه نمایش، دستگاه ها و لوازم جانبی اضافی که می خواهید اضافه کنید متفاوت خواهد بود.

عوامل اصلی در قیمت سیستم ویدیو کنفرانس

پنج عامل اصلی در قیمت سیستم ویدئو کنفرانس وجود دارد که باید هنگام تدارک دیدن این سیستم و استفاده از آن مد نظر قرار داد. با در نظر گرفتن تمام عواملی که در ادامه ذکر می شوند، می توانید دید بهتری به هزینه های پیش رو داشته باشید.

عوامل اصلی در قیمت سیستم ویدیو کنفرانس

اشتراک برنامه ویدئو کنفرانس

هنگامی که صحبت از برقراری ارتباط با همکاران یا مشتریان می شود، کیفیت و قابلیت اطمینان برنامه ویدیو کنفرانس شما مهم است. یک برنامه ویدئو کنفرانس قابل اعتماد به عنوان پایه و اساس هر کنفرانس ویدئویی عمل می کند. بنابراین، می‌توانید با محصولات، لوازم جانبی و ویژگی‌های خاص، شرایط سیستم خود را ارتقاء دهید. در زیر لیستی از چهار برنامه کاربردی ویدیو کنفرانس قابل اعتماد آورده شده است:

زوم: زوم یکی از قابل اعتمادترین برنامه های ویدئو کنفرانس برای گروه های بزرگ است. می توانید Zoom را هم روی سیستم کامپیوتری و هم در تلفن همراه خود دانلود کنید.

برنامه (Google Meet): اگر کاربر سابق G Suite هستید، ممکن است Google Meet بهترین گزینه شما باشد. Meet به خوبی با سایر برنامه‌های Google ادغام می‌شود و روند شروع جلسه را از طریق Google Calendar یا Google Chat یکپارچه می‌کند.

برنامه (Microsoft Teams): اگر قبلاً دارای حساب مایکروسافت 365 بوده اید، Microsoft Teams یک گزینه مقرون به صرفه است. Microsoft Teams یک پلتفرم واحد است که دارای پیام ‌رسان، قابلیت ویدیو کنفرانس، اشتراک ‌گذاری صفحه، تقویم و موارد دیگر است. Microsoft Teams به عنوان یک گزینه خلاقانه برای کسانی که به دنبال گسترش ارتباطات و همکاری در سراسر تیم خود هستند عمل می کند.

برنامه (Cisco WebEx): اگر می خواهید در طول یک کنفرانس ویدیویی تخته سفید تهیه کنید،Cisco WebEx ممکن است بهترین گزینه برای شما باشد. وایت برد مجازی WebEx امکان همکاری در مقیاس بزرگ را با مجموعه وسیعی از ابزارهای طراحی، اشکال هندسی و متن فراهم می کند.Cisco WebEx شامل تمام ویژگی های یک برنامه ویدئو کنفرانس است و دارای یک برنامه Webex Teams است که برای انجام چت تیم شما و نیازهای تماس با یک کلیک اختصاص داده شده است.

دستگاه های سیستم ویدیو کنفرانس

هنگام تصمیم گیری برای اندازه اتاق کنفرانس برای ارائه بهترین تجربه کاربری ممکن، دستگاه های زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. اکنون اگر تصمیم گرفتید که از کدام برنامه ویدیو کنفرانس استفاده می کنید، می‌توانید از تنظیم این برنامه با دستگاه‌ های متناسب با نیازهایتان لذت ببرید. در زیر لیستی از دستگاه هایی که برای برگزاری یا پیوستن به یک کنفرانس ویدئویی ضروری هستند آورده شده است:

صفحه نمایش

هنگام تحقیق در مورد بهترین مانیتور برای تنظیمات فیزیکی خود، عواملی که باید در نظر بگیرید اندازه اتاق، نوع نمایشگر، دید و ارتفاع نصب است. نمایشگرهای ویدئو کنفرانس شامل نمایشگر کریستال مایع (LCD)، صفحه نمایش نوری (LED) و نمایشگر جلویی هستند. نوع نمایش بستگی به نیازهای ویدئو کنفرانس شما دارد. برای اطمینان از اینکه شرکت‌کنندگان در کنفرانس ویدیویی می‌توانند داده‌ها و محتوای به اشتراک‌گذاشته‌ شده را ببینند، از یک نمایشگر دوتایی یا چند نمایشگر برای به حداکثر رساندن پوشش صفحه‌نمایش استفاده کنید. محدوده قیمت هر صفحه نمایش بسته به اندازه و جلوه های LED مورد نیاز شما افزایش می یابد.

صدا

یک سیستم صوتی جداگانه ممکن است کیفیت بلندگوهای داخلی را برای بهبود کیفیت کنفرانس ویدیویی بهبود بخشد. نمایشگر هایی که دارای سیستم صوتی داخلی کاربردی هستند نسبت به خرید یک سیستم صوتی جداگانه هزینه کمتری خواهند داشت.

وب‌کم‌ ها و دوربین‌های کنفرانس

سرمایه‌گذاری بر روی گزینه‌ای با وضوح بالا (HD) شرایط بهتری را برای ویدیو کنفرانس شما چه مجازی و چه فیزیکی، ارائه می‌دهد. انتخاب سیستمی که دارای یک دوربین HD داخلی، یک دوربین HD مجزا با قابلیت حرکت، زوم و تنظیم شیب باشد، بهترین کار خواهد بود.

ارتفاع نصب

تماس های ویدیویی به عنوان یک جایگزین چهره به چهره برای برگزاری جلسات عمل می کنند. رساندن ارتفاع مانیتور نمایشگر به سطح چشم به شرکت کنندگان این امکان را می دهد که هنگام مشاهده صفحه احساس راحتی کنند. رعایت این مورد اطمینان حاصل می کند که هنگام برقراری ارتباط با همکاران، به لنز دوربین نیز نگاه می کنند.

 

نصب تجهیزات ویدیو کنفرانس

فرآیند نصب تجهیزات بر روی برنامه کنفرانس ویدیویی انتخابی شما و محصولاتی که برای یک تجربه کنفرانس ویدیویی جذاب انتخاب کرده اید، تأثیر می گذارد. می توانید به شرکت های متخصص در این زمینه اعتماد کنید یا خودتان با توجه به راهنما های موجود اقدام کنید. گزینه‌های نصب از نظر قیمت متفاوت است و بسته به اندازه اتاق کنفرانس شما و روشی که انتخاب می کنید کاملاً قابل تغییر هستند.

 

لوازم جانبی، ویژگی ها و افزونه ها

لوازم جانبی مخفف شامل پایه برای کامپیوتر شما و همچنین پایه برای وب کم می شود که می تواند به شما کمک کند بهترین ظاهر خود را داشته باشید. ویژگی‌ها برنامه‌هایی مانند زوم و دیگر برنامه های معرفی شده، گزینه‌های بهبود نور و پس‌زمینه مجازی را ارائه می ‌کنند که ممکن است با هزینه اضافه همراه شود. تماس‌های ویدیو کنفرانس خود را با افزونه‌های مفیدی مانند Krisp، یک ابزار حذف نویز، یا Otter.ai، یک ابزار رونویسی زنده که کلمات گفتاری شما را به متن تبدیل می‌کند، تقویت کنید.

 

وای فای، پهنای باند و سرعت اینترنت

وای فای، پهنای باند و سرعت اینترنت شما برای یک ویدیو کنفرانس بسیار مهم هستند. داشتن یک سیستم وای فای عالی برای اتصال به اینترنت و داشتن پهنای باند برای انتقال داده ها با سرعت بالا اهمیت دارد. همچنین سرعت اینترنت برای دسترسی به داده ها و اجرای کنفرانس در بازه زمانی برنامه ریزی شده مهم است.

جمع بندی قیمت سیستم ویدیو کنفرانس

اکنون پنج عامل اصلی را که می‌توانند بر قیمت سیستم ویدیو کنفرانس تأثیر بگذارند را می‌دانید. حالا شما اطلاعات لازم برای انتخاب قطعات، ابزار و برنامه ها را با توجه به بودجه خود دارید. باید سعی کنید با توجه به سرمایه در دست و محیط مد نظر و همچنین هدف برگزاری ویدیو کنفرانس بهترین انتخاب ها را داشته باشید. بازتاب گستر ارائه دهنده تجهیزات سالن کنفرانس و تجهیز سالن کنفرانس به صورت کاملا تخصصی می باشد.

بازگشت به لیست