مقالات

هر آنچه درباره ویدئو کنفرانس خانگی باید بدانید

هر آنچه درباره ویدئو کنفرانس خانگی باید بدانید

بیش از یک سال پس از همه‌گیری کووید که بسیاری از ما را مجبور به انجام کار ها به صورت دور کاری کرد، اکنون می‌دانیم که کنفرانس ویدیویی می‌تواند به اندازه یک جلسه حضوری مؤثر باشد. این بیشتر از زمانی که برای راه اندازی ویدئو کنفرانس خانگی خود صرف می کنید، توجیه می کند. اگر برای انطباق با کنفرانس ویدیویی به عنوان یک روش عادی جدید تلاش کرده اید، این مقاله به شما کمک می کند تا بهترین راه اندازی ویدئو کنفرانس خانگی را برای بهبود بهره وری و کارایی ایجاد کنید.

نحوه راه اندازی ویدئو کنفرانس خانگی چگونه می باشد؟

در حالی که ممکن است فکر کنید یک چیدمان دفتر کار خود در خانه دارید، آیا واقعاً برای یک روز پر از جلسات ویدئو کنفرانس طراحی شده است؟ آیا آنقدر که فکر می کنید در چت ویدیویی حرفه ای ظاهر می شوید؟ ما بهترین راه‌اندازی‌ ویدئو کنفرانس خانگی را پیدا کرده‌ایم که بهره‌وری کارمندان را نیز بهبود می‌بخشد. در اینجا نکاتی وجود دارد که باید در نظر بگیرید، از راه اندازی دوربین و کامپیوتر تا نورپردازی و فضا در نظر گرفته شده است.

نورپردازی در ویدئو کنفرانس خانگی

از یک مدل یا بازیگر بپرسید، آنها به شما خواهند گفت که وقتی کسی شما را از طریق لنز دوربین می بیند، نور به معنای همه چیز است. عکاسان مطرح و محققان می گویند که بهتر است منبع نور را پشت دوربین خود قرار ندهید. زیرا در نهایت در خروجی تبدیل به یک شبح از خودتان خواهید شد. همچنین، نور را به طور کامل به یک طرف صورت خود نتابانید. قرار دادن نور در یکی از طرفین  باعث به وجود آمدن یک گونه در سایه و دیگری در نور خواهد شد. این موضوع یک اثر جانبی خوب یا بد ایجاد می کند.

نورپردازی در ویدئو کنفرانس خانگی

در عوض، نور را در مقابل دوربین یا کامپیوتر خود قرار دهید تا راه اندازی ویدئو کنفرانس خانگی بهتری داشته باشید. فرقی نمی کند نور طبیعی باشد یا نور لامپ. اگر هنوز ظاهر خود را دوست ندارید، کافی است یک منبع نور دوم را با یک لامپ با نور ملایم تر در یکی دیگر از زوایای خود اضافه کنید. برای مثال لامپ های رومیزی برای این کار عالی هستند.

کیفیت صدا و لوازم صوتی

دریافت صدا در یک کنفرانس ویدئویی می تواند بسیار دشوار باشد. اگر اتاق ساکت است، میکروفون کامپیوتر شما قاعدتا باید به خوبی کار کند. با این حال، اگر با سر و صدای محیط مانند ترافیک یا تهویه مطبوع سر و کار دارید، مطمئناً تأثیر خوبی برای شرکت کنندگان ویدئو کنفرانس نخواهد داشت. در این مواقع، هنگام راه اندازی ویدئو کنفرانس خانگی، از یک میکروفون و هدفون بی سیم استفاده کنید که کمی نزدیک‌تر به دهان شما باشد، مانند هدفون‌هایی که میکروفون دارند یا یک میکروفون جدا.

فضای اتاق در ویدئو کنفرانس خانگی

برای انجام بهترین راه اندازی ویدئو کنفرانس خانگی، باید مطمئن شوید که صندلی و میز شما در جای مناسبی قرار دارند. شما باید در کانون دوربین باشید، دیوار پشتی یا قفسه کتاب و… نمی توانند پس زمینه مناسبی برای شما در هنگام ویدئو کنفرانس باشند. شما می خواهید که شرکت کنندگان در کنفرانس ویدیویی شما احساس کنند که در حال گفتگوی یک به یک و حرفه ای با شما هستند. دوربین را در موقعیتی قرار دهید که بینندگان بتوانند شانه ها و سر شما را ببینند. حتما به اندازه کافی نزدیک باشید تا اگر به صندلی خود استراحت دادید، چهره شما خیلی تغییر نکند.

سطح و زاویه دوربین

سطح و زاویه دوربین شما در راه اندازی ویدئو کنفرانس خانگی باید مطابق با چشمان شما باشد. تماس مستقیم چشمی هنگام صحبت با افراد مهم است، حتی اگر از فاصله دور و در ویدئو کنفرانس هستید. از آنجایی که میزها به ندرت در سطح چشم قرار می گیرند، بهتر است ارتفاع لپ تاپ یا دوربین جداگانه ای را که استفاده می کنید افزایش دهید. حتما نگاه کردن به لنز دوربین را تمرین کنید. با این کار به نظر می رسد که در طرف دیگر ویدئو کنفرانس به چشمان شخص نگاه می کنید.

سطح و زاویه دوربین در راه اندازی ویدئو کنفرانس خانگی

اتصال به اینترنت برای راه اندازی ویدئو کنفرانس

اگر اینترنت پرسرعت و اتصال وای فای ایمن نداشته باشید، تمام آماده‌سازی‌هایی که برای راه‌اندازی ویدئو کنفرانس خانگی خود انجام داده‌اید هدر می‌رود. اینترنت نامطمئن یا کند می تواند کنفرانس ویدیویی شما را پر از نویز و اختلال کند. این هم نا امید کننده است و هم غیر حرفه ای. هنگامی که یک ISP (Internet Service Provider) مناسب پیدا کردید، می توانید روتر خود را بالاتر از سطح زمین و در فضای باز قرار دهید تا سیگنال بهتری دریافت کنید. علاوه بر این، با ارائه دهنده خدمات اینترنتی خود تماس بگیرید تا مطمئن شوید که یک راه اندازی رمزگذاری شده برای محافظت از حریم خصوصی خود دارید.

نرم افزار ارائه دهنده ویدئو کنفرانس

شما باید به دنبال یک نرم افزار ارائه دهنده کنفرانس ویدئویی امن باشید. در مورد بهترین ارائه دهندگانی که رمزگذاری درجه یک سازمانی را ارائه می دهند، تحقیق کنید. ارائه‌ دهنده باید ویژگی‌ های ارزش افزوده‌ ای ارائه دهد که ارتباط با تیم شما را بهبود می‌بخشد، مانند یکپارچه‌سازی ویژگی‌های چت، داشتن تخته سفید مجازی برای یادداشت نکات و ارائه راهی برای برند سازی اتاق‌ های جلسه‌ شما. همچنین به دنبال بهترین کیفیت صدا و تصویر با وضوح HD باشید. نرم افزاری که برای راه اندازی ویدئو کنفرانس خانگی استفاده می کنید، باید به شما امکان دهد همزمان با صحبت کردن، ویدیو را به اشتراک بگذارید و ویدیو را اجرا کنید. آیا ارائه دهنده از شما می خواهد که نرم افزار را از اینترنت دانلود کنید یا به راحتی در یک مرورگر وب جاسازی می شود؟

در حالی که همه اینها نکات بسیار خوبی هستند که باید برای راه اندازی ویدئو کنفرانس خانگی خود در نظر بگیرید، در مورد خود فضا چطور؟ چه چیزی باعث می شود که یک دفتر کار خانگی جذاب باشد که در دوربین نیز حرفه ای به نظر برسد؟

راه اندازی میز در ویدئو کنفرانس خانگی

بسیاری از مردم مدت طولانی ای است که به صورت دورکار هستند، بنابراین داشتن یک میز حرفه ای و نه فقط میز آشپزخانه شما احتمالا منطقی باشد. داشتن یک صندلی و میز با طراحی ارگونومیک فراتر از حرفه ای تر به نظر رسیدن شماست. این نکته برای سلامتی شما نیز مهم تر و بهتر می باشد. زمان آن فرا رسیده است که صندلی بار آشپزخانه را کنار بگذارید و روی صندلی ارگونومیک خوب سرمایه گذاری کنید. این به شما کمک می کند در طولانی مدت بهره وری بیشتری داشته باشید.

اگر توانایی مالی دارید و جا دارید، یک میز ایستاده در نظر بگیرید و زمان نشستن خود را با ایستادن و حرکت در اطراف جایگزین کنید. اکثر مردم می دانند که نشستن طولانی مدت برای سلامتی مضر است. اگر در حال طراحی ویدئو کنفرانس خانگی خود هستید، تغییراتی را در نظر بگیرید که برای سلامتی شما نیز خوب است و فقط راحتی را در نظر نگیرید.

مانیتور در راه اندازی ویدئو کنفرانس خانگی

در نهایت، مانیتورهای دوگانه را در نظر بگیرید. گسترش فضای کاری خود در دو صفحه نمایش مانند پخش کردن کاغذها روی یک میز بزرگ است. به شما کمک می کند سازماندهی کنید و به چند بعدی کار کردن شما کمک می کند. ما دو مانیتور با اندازه یکسان را توصیه می کنیم تا تجربه یکسانی از صفحه نمایش داشته باشید.

قیمت ویدئو کنفرانس خانگی

عوامل تاثیرگذار بر قیمت ویدئو کنفرانس خانگی را میتوانیم به عوامل مختلف اعم از قابلیت های مختلف و لوازم  و… دسته بندی کنیم. کارشناسان ما در مجموعه بازتاب گستر با داشتن سابقه های درخشان در تجهیزات سالن کنفرانس و… با در نظر گرفتن بودجه شما بهترین تجهیزات ویدئو کنفرانس خانگی ممکن را معرفی می کنند تا ساختار بهترین تجربه برای شما باشند. جهت نصب و راه اندازی کادر فنی مجرب، پروژه های شما را در کوتاهترین زمان ممکن و با کیفیت عالی تحویل خواهند داد. اخرین قیمت ویدئو کنفرانس خانگی را از ما بخواهید.

بازگشت به لیست