مقالات

انتخاب تجهیزات اتاق کنترل

انتخاب تجهیزات اتاق کنترل

اتاق‌های کنترل برای عملکرد سریع و محیط‌های حیاتی اطلاعات ضروری هستند. اما، چقدر در مورد آنها می دانید؟ آیا می دانید چند نوع اتاق کنترل وجود دارد؟ تجهیزات اتاق کنترل کدامند و چه اهمیتی می توانند برای شما داشته باشند؟ در صورتی که جواب این سوال ها را نمی دانید جای نگرانی وجود ندارد. در بازتاب گستر، ما می دانیم که چقدر برای شما مهم است که هنگام سرمایه گذاری در تجهیزات اتاق کنترل خود، شفافیت ذهنی کامل داشته باشید. بنابراین، به همین دلیل است که ما در ادامه یک راهنمای جامع برای اتاق‌های کنترل به شما ارائه می‌کنیم. تا بتوانید با اطمینان تصمیمات خود را بگیرید.

اتاق کنترل چیست؟

در ابتدا اگر بخواهیم خیلی وارد جزئیات نشویم، می توانیم به اصول اولیه بپردازیم. اتاق کنترل معمولاً شامل فضای بزرگی می شود. همچنین در آن می توان عملیات یک تجارت یا صنعت را از طریق سیستم های راه دور کنترل یا مانیتور کرد. اتاق‌های کنترل را می‌توان توسط اپراتورهای اتاق کنترل که دانش جامعی از تمام تجهیزات اتاق کنترل دارند نظارت کرد. آن ها همچنین می‌توانند منابع و عملیات نظارت را از طریق دوربین‌های مدار بسته و مانیتورهایی که بخش‌های مختلف محل کار را نمایش می‌دهند، مستقر کنند. اپراتورهای اتاق کنترل همچنین ممکن است به سیستم هایی دسترسی داشته باشند که بهره وری را در یک کسب و کار ثبت می کنند، به این معنی که صاحبان مشاغل می توانند عملکرد خود را از یک مکان به دقت زیر نظر داشته باشند.

اتاق کنترل چیست؟

برای یک کسب و کار، اتاق کنترل تقریباً مانند یک مرکز فرماندهی است و در حالی که ممکن است وقتی ما این را می گوییم به نوعی فیلم جاسوسی فکر کنید، ما بیشتر آن را به عنوان مغز پشت عملیات در نظر می گیریم. اتاق‌های کنترل می‌توانند تقریباً در همه صنایع وجود داشته باشند، به‌ویژه صنایعی که به توزیع سریع منابع وابسته هستند و مأموریت حیاتی هستند.

اتاق‌های کنترل می‌توانند به اندازه‌ای که می‌خواهید پیشرفته باشند. بنابراین اگر می‌خواهید فقط حاوی چند مانیتور اولیه باشند که فیلم‌های دوربین را از اطراف کسب‌ و کارتان نمایش می‌دهند، ممکن است احتیاج زیادی به آن نداشته باشید. ولی در صورتی که می خواهید فوق العاده فنی شوید و یک فصا با تجهیزات اتاق کنترل پیشرفته داشته باشید. اتاق کنترلی با ویدئو وال، پردازنده ها و ماتریس ها برای شما مناسب خواهد بود. در این صورت است که اتاق کنترل می تواند برای شما بهره وری زیادی داشته باشد.

چه نوع مراکز کنترلی وجود دارد؟

اتاق‌ های کنترل در اطراف ما هستند و احتمالاً قبلاً با چند اتاق و تجهیزات اتاق کنترل برخورد کرده‌اید که حتی از آن مطلع نیستید. اساساً، صنایعی که به وظایف حیاتی بر پایه زمان تکیه می‌کنند و به صورت 24 ساعته کار می‌کنند، احتمالاً یک اتاق کنترل برای نظارت بر تمام عملیات خود دارند. وقتی به اتاق کنترل فکر می کنید، احتمالاً به اتاق کنترل خدمات اورژانسی فکر می کنید که کنترل کننده های تماس دیوانه وار پلیس، آمبولانس ها و خدمات آتش نشانی را به مکان های ضروری راهنمایی می کنند.

اگر کمی راهنمایی درباره ی انواع اتاق های کنترل می‌خواهید، در ادامه توضیحاتی برای شما داده ایم تا متوجه شوید:

مرکز کنترل پلیس

در اتاق کنترل پلیس، اپراتورها و سیستم ها تمام قدرت را دارند. خوب، ممکن است کمی عجیب باشد، اما تا حدی، درست است. اپراتورها از طریق سیستم های راه دور از مردم تماس دریافت می کنند. سپس برای کمک در صحنه با بخش های اورژانس مربوطه تماس می گیرند. اتاق کنترل پلیس محیطی می باشد که شامل وظایف حیاتی بر پایه زمان است. بنابراین مهم است که همه تجهیزات اتاق کنترل پلیس در سطوح بهینه برای قابلیت اطمینان و سرعت عمل کنند. این محیط به عنوان نقطه هماهنگی برای افسران پلیس عمل می‌کند. بنابراین سیستم‌های فناوری مانند پردازنده‌ها و ویدئو وال ها که مکان‌ها و فیلم‌های دوربین‌های مداربسته را نشان می‌دهند باید با اپراتور هماهنگ باشند.

مرکز کنترل پلیس

مرکز کنترل فرودگاه

احتمالاً از قبل می‌دانید که هواپیما ها نیز به اتاق‌های کنترل نیاز دارند. زیرا بدانند چه زمانی فرود برای هواپیما ها بی‌خطر است و  از چه قسمت‌هایی از آب‌وهوا اجتناب کنند. همچنین چگونه در هنگام حضور در آسمان با هواپیماهای دیگر برخورد نکنند. این اتاق های کنترل که اغلب به عنوان کنترل ترافیک هوایی شناخته می شوند، به عنوان چشمان خلبان عمل می کنند. در زمان شلوغی، می‌تواند تا 20000 هواپیما در یک زمان در آسمان وجود داشته باشد. بنابراین برای اپراتورهای اتاق کنترل مهم است که به طور مداوم با خلبانان ارتباط برقرار کنند تا اطمینان حاصل شود که هیچ حادثه ناگواری وجود ندارد. بنابراین، آنها چگونه این کار را انجام می دهند؟ خوب، اپراتورها از تجهیزات اتاق کنترل پیچیده ای مانند ویدئو وال، پردازنده ها و مانیتورها استفاده می کنند تا دائماً آسمان را زیر نظر داشته باشند.

پردازنده هایی که از راه دور به ماهواره ها متصل می شوند، تمام اشیاء را در شعاع خاصی از هواپیما نمایش می دهند. این به اپراتورها کمک می کند تا خلبان را با صعود یا فرود به سمت ایمنی هدایت کنند. اتاق های کنترل ترافیک هوایی ممکن است از سیستم های پیچیده ای مانند DXN6800 14U استفاده کنند. این فرآیند بسیار قدرتمند بهترین گزینه برای کاربران صوتی تصویری است که به دنبال تجهیزات اتاق کنترل با سرعت بالا و بسیار قابل اعتماد هستند که برای محیط‌های حیاتی ماموریتی مانند اتاق کنترل فرودگاه مناسب است.

از چه نوع تجهیزاتی باید در اتاق کنترل استفاده کنم؟

اکنون که متوجه شدید اتاق های کنترل به چه صورت کار می کنند اجازه دهید تا برخی از تجهیزات اتاق کنترل را برای شما شرح دهیم. در ادامه مواردی گفته می شود که ممکن است به شما کمک کند تا اتاق کنترل خود را بسازید.

سیستم نمایش در تجهیزات اتاق کنترل

اتاق های کنترل به شدت از یک سیستم نمایش مناسب بهره می برند که تمام اطلاعات حیاتی کار شما را از یک منبع نمایش می دهد. سیستم‌های نمایش مانند ویدئو وال ها برای اتاق‌های کنترلی که می‌خواهند اطلاعات زیادی را در یک منطقه فشرده کنند، می تواند انتخابی عالی باشد. اپراتورها می توانند این کار را با کنترل چندین مانیتور از طریق یک کنترلر ویدئو وال و نمایش اطلاعات مختلف در صفحه های جداگانه انجام دهند. بنابراین سیستم نمایش یکی از مهم ترین تجهیزات اتاق کنترل می باشد.

پردازنده ها در تجهیزات اتاق کنترل

اگر نیازهای عملیاتی گسترده‌ای دارید که به فناوری نمایشگر در بین تجهیزات اتاق کنترل خود نیاز دارید. شما احتمالاً به یک کنترل‌کننده یا پردازنده ویدئو وال نیاز دارید. زیرا می‌تواند اتاق کنترل شما را به یک تجربه با فناوری پیشرفته تبدیل کند. پردازنده ها اساساً به عنوان مغز پشت فناوری نمایش عمل می کنند و به کاربر کمک می کنند اطلاعات را در مقیاس مورد نظر، در موقعیت صحیح و با بهترین کیفیت نمایش دهد.

این یک گزینه فوق العاده برای کاربرانی است که می خواهند چند قطعه از اطلاعات را از طریق یک ویدئو وال یا نمایشگر بزرگ نمایش دهند. پردازنده‌ها گزینه‌های بیشتری را در مورد آنچه که می‌توانند نمایش دهند به کاربران می‌دهند. به عنوان مثال، پردازنده ها می توانند به یک شبکه از راه دور متصل شوند. همچنین فیلم دوربین مداربسته شما را از تمام زوایا بر روی چندین نمایشگر نمایش دهند. این بدان معنی است که شما می توانید همه جا چشم داشته باشید و در جبهه امنیتی هوشیار بمانید.

استفاده از تجهیزات سالن کنفرانس در اتاق کنترل

اگر اتاق کنترل شما به ارتباطات از راه دور مانند اتاق کنترل خدمات اضطراری متکی است، ممکن است از برخی تجهیزات سالن کنفرانس بهره مند شوید. با تجهیزات کنفرانس، فاصله برای شما مشکل ساز نخواهد شد. اپراتورها می توانند از طریق تلفن یا چت تصویری با مشتریان تماس بگیرند و منابع مهم را از مکان های دور ارسال کنند. که این موضوع نوعی استفاده از تجهیزات سالن کنفرانس در اتاق کنترل  می باشد.

نحوه انتخاب تجهیزات اتاق کنترل

هنگام انتخاب تجهیزات اتاق کنترل، مهم است که موارد استفاده خود را در نظر بگیرید. اگر قصد استفاده از آن را ندارید، سرمایه گذاری روی محصولات گران قیمت فایده ای ندارد. بنابراین مطمئن شوید که معیارهای انتخاب شما بر اساس نیازهای عملیاتی شما می باشد.

به عنوان مثال، اگر کسب و کار شما به نمایشگرهای بصری از منابع راه دور مانند دوربین های مدار بسته متکی است. احتمالاً ایده خوبی است که در مورد بازار فناوری ویدئو وال قابل اعتماد و پردازنده های با کیفیت خوب تحقیق کنید. با این کار، می توانید نمایشگرهایی با کیفیت بالا و سریع، در دسترس و قابل اعتماد ایجاد کنید. در واقع، ما در بازتاب گستر طیف وسیعی از تجهیزات و پردازنده های ویدئو وال با کیفیت بالا را داریم. که می توانند تمام نیازهای صوتی تصویری شما را برآورده کنند. آخرین قیمت خرید تجهیزات اتاق کنترل را از ما بخواهید.

بازگشت به لیست