دسته‌بندی نشده

انواع سیستم پیجینگ

معمولاً اعتقاد بر این است که سیستم پیجینگ راه اینترنت Dial-Up، فلاپی دیسک و سایر فناوری های منسوخ شده را رفته است. در حالی که بیشتر مردم بیشتر ارتباطات خود را به طور منظم با تلفن های هوشمند انجام می دهند، پیجرها در زمینه ها و شرایط خاصی همچنان در حال استفاده هستند. بیمارستان ها به لطف شبکه قوی خود همچنان به این ابزارهای بدون تاخیر و اصطلاحا On-Time تکیه می کنند. همچنین ما در این مقاله انواع سیستم پیجینگ را با هم بررسی خواهیم کرد.

 

انواع سیستم پیحینگ کدامند ؟

سیستم پیجینگ یا صفحه بندی یک تکنولوژی از نوع ارتباطی می باشد که پیام کوتاهی را از یک شخص به شخص دیگری ارسال می کند. معمولاً برای اطلاع رسانی به مردم از یک پیام اضطراری یا مهم استفاده می شود. سه نوع مختلف از انواع سیستم پیجینگ وجود دارد، از جمله:

  • یک طرفه سنتی
  • پیجرهای فقط هشدار
  • پیجرهای دو طرفه
  • سیستم های پیام متنی

یکی از پیشرفت‌های فنی اولیه در اواخر قرن بیستم، ظهور انواع سیستم پیجینگ رادیویی بود. این دستگاه‌ها از امواج رادیویی برای انتقال پیام‌ها و از یک سیستم مرکزی استفاده می‌کنند. رادیوهای موجود به طور منظم در ساختمان‌های عمومی یا مکان‌های دیگر توزیع می‌شوند. یکی از رایج‌ترین انواع آن، سیستم پیجینگ FM دو طرفه است.

انواع سیستم پیجینگ

مزایای سیستم پیجینگ FM دو طرفه

این نوع از سیستم های پیجینگ فناوری مزایای زیادی دارد، زیرا می تواند بسیار قابل اعتمادتر از سایرین باشد و امنیت را در موقعیت های بالقوه خطرناک تضمین کند. دو مورد از مزایای این سیستم عبارتند از :

  •  ارسال و دریافت سیگنال‌ها تا فاصله 50 مایلی با استفاده  از آنتن
  • هشدار به کاربران با صدا یا نور

 

سیستم های پیجینگ دستی و اتوماتیک

اگر صاحب فروشگاه هستید، سیستم پیجینگ شما برای خدمات مشتری حیاتی است. تجربه مشتری با تماس تلفنی اولیه شروع می شود و انواع سیستم های پیجینگ یک متصدی خودکار دارند که می تواند به شما کمک کند آنچه را که نیاز دارید پیدا کنید. اگر مشغول باشد، مشتریان به پست صوتی ارسال می‌شوند که در آن کسی در اسرع وقت تماس را پاسخ می‌دهد. یک سیستم پیجینگ خودکار یک روش نسبتاً کم هزینه برای ارائه موسیقی نگهدارنده به تماس‌گیرندگان در حالی که منتظر نماینده بعدی هستند است. این نوع سیستم پیام یا موسیقی ضبط شده ای را ارائه می دهد تا آنها را در حالت انتظار مشغول نگه دارد.

برخی از فروشگاه ها نیز یک فرد را دارند که به صورت 24 ساعته به تلفن پاسخ می دهد. برای پیجرهای دستی، یک نفر مسئول برقراری تماس در یک بازه زمانی خاص خواهد بود.همچنین انواع مختلف سیستم پیجینگ دستی به اپراتور نیاز دارند تا به تلفن پاسخ دهد و تماس گیرنده را به نماینده بعدی ای که در دسترس است، متصل کند. این کار معمولاً از طریق شیفت انجام می شود.

 

پیجرهای مخصوص هشدار

پیجرهای مخصوص هشدار نوعی از سیستم پیجینگ می باشند که فقط به شما امکان می دهند اطلاعاتی را که به دستگاه شما تحویل می شود کنترل کنید. این دستگاه‌ها برای کسانی که در خواندن یا بینایی مشکل دارند، مانند سالمندان و افراد دارای معلولیت، راهی عالی است تا با اعلان‌های مهم پزشکان، مراقبان، اعضای خانواده و سایر عزیزان خود در جریان بگذارند.

سیستم‌های پیجینگ مخصوص هشدار نیز روشی عالی برای نظارت بر زمان وقوع یک رویداد خاص، بدون ایجاد مزاحمت یا پرت کردن حواس کاربر می باشد. به عنوان مثال، آنها را می توان در اتاق عمل استفاده کرد که در آن اطلاعات بیمار به طور مداوم در حال تغییر است و پرستاران باید از پیشرفت های جدید مطلع باشند. هشدارها همچنین می توانند برای اعلان هایی با اولویت کمتر که نیازی به توجه فوری ندارند ارسال شوند.

 

سیستم پیجینگ عددی و آلفا عددی

یکی از انواع سیستم پیجینگ، سیستم عددی سیستمی است که بخش‌هایی از متن را شناسایی می‌کند، برای مثال معمولاً در یک کتاب. سیستم پیجینگ عددی آلفا همان سیستم عددی است، اما از حروف و اعداد به جای فقط اعداد استفاده می‌کند.

معمولاً سیستم صفحه بندی عددی و عددی آلفا برای دو منظور استفاده می‌شوند:

  • در یک محیط بیمارستانی، آنها به پزشکان اجازه می‌دهند پرونده‌های بیماران را جستجو کنند.
  • در کتابخانه‌ها، راهی برای یافتن سریع کتاب‌ها فراهم می‌کنند.

اما بسیاری از مردم کاربردهای شخصی خود را از این سیستم ها پیدا کرده اند. به همان اندازه که این فناوری ممکن است ساده به نظر برسد، می تواند فوق العاده موثر و همه کاره باشد.

سیستم پیجینگ عددی و آلفا عددی

نوآوری در فناوری

هر روز به دلیل انعطاف پذیری بیشتر از میزهایمان دور می شویم. آینده کار محدود به یک فضای اداری یا میز نخواهد بود، بلکه در هر جایی که کسی بتواند به اینترنت دسترسی داشته باشد، اتفاق خواهد افتاد. برای همگام شدن با این زمان‌های در حال تغییر، سیستم پیجینگ باید بتوانند عملکردی یکپارچه در دستگاه‌های تلفن همراه ارائه دهند تا کارگران بتوانند اطلاعات را در زمانی که بیشتر به آن نیاز دارند، دریافت کنند. از زمان معرفی گوشی های هوشمند، تغییرات سریعی در نحوه استفاده مردم از دستگاه های تلفن همراه خود ایجاد شده است. سیستم‌های صفحه بندی باید با این تغییر وفق دهند و آنچه را که کاربران نیاز دارند در قالبی ساده‌سازی شده برای ساده‌سازی بهره‌وری ارائه دهند.

انواع سیستم پیجینگ مختلفی وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. در حالی که اولین پیاده‌سازی ممکن است بوق‌های قدیمی و… باشد، آن روزها برای بیشتر کسب‌وکارها مدت‌هاست گذشته است. برخی از نوآوری‌های رایج عبارتند از میکروفون و هدفون، بلندگوها و نمایشگرهایی که می‌توانند پیام‌ها را به تلفن‌ها یا رایانه‌های افراد ارسال کنند. آنها دیگر فقط توسط پزشکان و پرسنل اورژانس استفاده نمی شوند. به عنوان مثال، توسط افرادی در صنعت رستوران و کافه گردی استفاده می‌شود که می‌خواهند بتوانند سفارش‌ها و رزرواسیون‌ها را بدون نیاز به دویدن و ایجاد حاشیه بزرگ برای خطای انسانی دریافت کنند. آنها می توانند گزینه های بازخورد را برای مشتریان ارائه دهند و روند سفارش را ساده کنند. صنعت رستوران و کافه گردی از فناوری‌های پیجینگ و نوآوری‌های آن‌، بهره زیادی برده است.

 

نحوه انتخاب سیستم پیجینگ

انواع سیستم پیجینگ راه طولانی را طی کرده اند و واضح است که آینده چیزهای بیشتری را به ارمغان می آورند. کارهای زیادی وجود دارد که ما هنوز باید با پیجرها انجام دهیم تا بتوان آنها را مانند اینترنت Dial-Up از دور خارج شده دانست. ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که در شرکت خود، روی افراد، منابع و تجهیزات سرمایه گذاری کنید. ممکن است به دنبال سیستم صفحه بندی باشید زیرا کسب و کار شما در حال رشد است و به راهی برای مدیریت افرادی که در هر زمان به ساختمان دسترسی دارند نیاز دارید. شما ممکن است از پیاده سازی یک سیستم پیجینگ All-In-One در یک در شرکت خود بهره مند شوید.

 

قیمت خرید انواع سیستم پیجینگ

مشاورین و کارشناسان ما در بازتاب گستر آماده هستند تا با بودجه ی انتخابی شما بهترین سیستم پیجینگ را به شما پیشنهاد دهند. اگر مطمئن نیستید که چه می خواهید، با نگاهی به نیازهای کسب و کار خود شروع کنید. آیا نیاز به ارتباط با مشتریان در شهرهای مختلف دارید؟ آیا به راهی برای هشدار دادن به کارمندان در مورد زمان و مکان ملاقات نیاز دارید؟ این سؤالات را از خود بپرسید. همچنین می توانید بهترین و آخرین قیمت خرید انواع سیستم پیجینگ را از ما بخواهید.

بازگشت به لیست