امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی ابزار و شکل های ارتباطی متنوعی به وجود آمده است که می توان به وسیله این ابزارها بهترین شکل و نوع ارتباط را برقرار کرد. این نکته مهم را در نظر داشته باشید برقراری ارتباط سریع در مکان های مختلف همچون اداری، صنعتی، آموزشی و… تنها از طریق دسترسی سیستم صوت عمومی و یا به اصطلاح پیجینگ امکان پذیر است. سیستم پیجینگ از جمله فناوری های پیشرفته محسوب می شود. علت نیاز به این سیستم در واقع گسترش اجتماعات و یا فراخوانی افراد است. در این مطلب از سایت بازتاب گستر با ما همراه باشید تا به بررسی این سیستم و اجزای تشکیل دهنده آن بپردازیم.

اجزای تشکیل دهنده سیستم پیجینگ

سیستم پیجینگ بدین منظور ساخته شده است که بتوان صدا را به وسیله منبع صوتی دریافت و به خوبی تقویت کرد سپس با کمک بلندگوها صدا در محیط پخش می گردد. این نکته مهم را فراموش نکنید اگر مراحل انتخاب و نصب این سیستم به صورت صحیح و یا دقت انجام شده باشد بدون شک باعث انتشار صدا با وضوح و کیفیت بالا در محیط خواهد شد.

به طور کلی می توان گفت پیجینگ امکان برقراری ارتباط یک طرفه با مخاطبان زیادی را برای شما فراهم می کند. بخش های تشکیل دهنده این سیستم به چهار بخش اصلی تقسیم بندی می شود توجه داشته باشید هر کدام از این بخش ها وظایف کلی سیستم را بر عهده دارند در ادامه به بررسی اجزای تشکیل دهنده این سیستم خواهیم پرداخت:

 • میکروفن پیجینگ
 • آمپلی فایر
 • بلندگوها
 • کابل کشی
بخش های تشکیل دهنده سیستم پیجینگ

آشنایی با بخش های تشکیل دهنده سیستم پیجینگ

میکروفن پیجینگ

اولین و مهم ترین جز سیستم پیجینگ بدون شک میکروفن است این بخش در واقع نقش ورودی سیستم را بر عهده دارد. این ابزار صدای فردی که سخنرانی می کند را به سیگنال های الکترونیکی تبدیل می کند. میکروفن پیجینگ به طور معمول در بخشی قرار می گیرد که بتوان از آن جا بر خروجی سیستم به خوبی کنترل داشت. امروزه مدل های میکروفن بسیار متنوع است که هر کدام از آنها دارای امکانات و قابلیت های مختص به خود هستند.

آمپلی فایر از بخش های تشکیل دهنده سیستم پیجینگ

یکی دیگر از بخش های اصلی پیجینگ بدون شک آمپلی فایر است. همانطور که می دانید در پیجینگ از تعداد زیادی بلندگوها و سیم کشی ها استفاده شده است که این ابزارها نیاز به تقویت سیستم های سیگنال صوتی دارند. از همین رو برای تقویت این ابزار ها امروزه از آمپلی فایر ها استفاده می شود. آمپلی فایر در واقع وظیفه تقویت و رساندن صدا به بلندگو را برعهده دارد.

آمپلی فایر از اجزای سیستم پیجینگ

آمپلی فایر از بخش های اصلی سیستم پیجینگ

بلندگو از بخش های اصلی سیستم پیجینگ

خروجی پیجینگ را در واقع بلندگوها تشکیل می دهند و می توان گفت یکی دیگر از بخش های اصلی این سیستم بدون شک بلندگوها می باشند. کیفیت و چیدمان صحیح بلندگوها برای رسیدن به نتیجه مطلوب و باکیفیت اصوات از اهمیت ویژه ای برخوردار است. معمولا در سیستم های پیجینگ از بلندگوهای سقفی استفاده می شود. این مدل از بلندگوها به صورت توکار داخل سقف به خوبی نصب می شوند البته فراموش نکنید بلندگوهای مورد استفاده در پیجینگ تنها به بلندگوهای سقفی محدود نمی شود بلکه در محیط های مختلف با توجه به شرایط و نیاز ممکن است از نوع دیگر بلندگوها همچون ستونی، دیواری و هورن استفاده شود.

کابل کشی سیستم پیجینگ

همانطور که می دانید بخش های مختلف سیستم پیجینگ نیازمند اتصال به یکدیگر و برق هستند از همین رو می توان گفت کابل کشی یکی از مهم ترین بخش های سیستم پیجینگ محسوب می شود. در واقع می توان گفت استفاده از سیستم بدون کابل کشی غیر ممکن است. این نکته مهم را در نظر داشته باشید برای افزایش کارایی سیستم پیجینگ و کاهش هزینه ها لازم است بلندگوها، میکروفن ها، آمپلی فایر و سایر دستگاه ها در بخش هایی تعبیه شوند که به راحتی بتوان با کم ترین میزان مراحل کابل کشی صورت گیرد.

مزایای استفاده از سیستم پیجینگ

همانطور که گفته شد با اجزای اصلی تشکیل دهنده پیجینگ به طور کامل آشنا شدید. هدف اصلی استفاده و خرید سیستم پیجینگ در واقع اطلاع رسانی است. امروزه در اغلب مجتمع ها و ساختمان ها، سیستم پیجینگ جزو ملزومات اساسی این مکان ها محسوب می شود. چرا که با استفاده از این سیستم به راحتی می توان از برخی ضرر های مالی و جانبی در شرایط بحرانی جلوگیری کرد. پیجینگ برخی مزایای متنوعی را به همراه دارد. در ادامه با مزایای استفاده از سیستم پیجینگ آشنا خواهید شد:

 • گسترش اجتماعات و لزوم انتقال ارتباطات در کمترین زمان
 • مدیریت بهتر یک مجموعه اداری، تجاری، مسکونی و… با استفاده از  این سیستم اطلاع رسانی به موقع و کامل انجام خواهد شد.
 • سرعت ارسال پیام های گروهی پیجینگ به زیرساخت ساختمان متصل است و به شما این امکان را می دهد از ارتباطات گروهی استفاده کنید.
 • بلندگوهای پیجینگ این امکان را دارند که پیام را به طور همزمان به مناطق مختلفی از ساختمان منتقل کنند.
مزایای سیستم پیجینگ

آشنایی با مزایای سیستم پیجینگ

خرید سیستم پیجینگ

شرکت بازتاب گستر علاوه بر فعالیت در زمینه خرید و نصب سیستم های پیجینگ، در زمینه های دیگر نیز همچون طراحی و تجهیز سالن همایش، تجهیز سالن کنفرانس، سیستم صوت تخصصی و… نیز فعالیت می کند. شما عزیزان می توانید کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خرید سیستم پیجینگ با کارشناسان مجموعه ما تماس حاصل فرمایید. این نکته مهم را فراموش نکنید رعایت برخی نکات می تواند در عملکرد نهایی پیجینگ تاثیر ویژه ای داشته باشد.

تمامی این نکات توسط تیم بازتاب گستر به خوبی رعایت می شود. شما عزیزان می توانید با انتخاب شرکت بازتاب گستر تمامی ایده ها و انتظارات خود را به تحقق برسانید. برای کسب اطلاعت بیشتر و راهنمایی در زمینه خرید پیجینگ می توانید با کارشناسان مجموعه ما تماس حاصل فرمایید تا بتوانید انتخاب درست و اصولی را داشته باشید.

"خرید

سخن پایانی

در این مطلب با اجزای تشکیل دهنده سیستم پیجینگ به طور کامل آشنا شدید. این سیستم یکی از مواد مهمی است که در اغلب محیط های بزرگ برای اطلاع رسانی استفاده می شود. البته فراموش نکنید کیفیت انتقال صدا در این سیستم بسیار حائز اهمیت است. با گرفتن مشاوره از کارشناسان مجموعه ما می توانید از بهترین پیجینگ در مجموعه خود استفاده کنید. جهت مشاوره و یا درخواست خدمات نصب، راه اندازی و پشتیبانی می توانید فرم درخواست را تکمیل کنید تا همکاران ما در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

سوالات متداول سیستم پیجینگ

 1. جهت دریافت مشاوره چگونه می توان اقدام کرد؟
  شما عزیزان برای دریافت مشاوره در زمینه خرید پیجینگ می توانید با کارشناسان مجموعه ما تماس حاصل فرمایید.
 2. برخی از مزایای استفاده از پیجینگ به چه صورت است؟
  گسترش اجتماعات و لزوم انتقال ارتباطات در کمترین زمان، مدیریت بهتر یک مجموعه اداری، تجاری، مسکونی و… با استفاده از پیجینگ اطلاع رسانی به موقع و کامل انجام خواهد شد. سرعت ارسال پیام های گروهی، پیجینگ به زیرساخت ساختمان متصل است و به شما این امکان را می دهد از ارتباطات گروهی استفاده کنید. بلندگوهای پیجینگ این امکان را دارند که پیام را به طور همزمان به مناطق مختلفی از ساختمان منتقل کنند.
 3. کابل کشی پیجینگ به چه صورت انجام می شود؟
  استفاده از سیستم بدون کابل کشی غیر ممکن است. این نکته مهم را در نظر داشته باشید برای افزایش کارایی پیجینگ و کاهش هزینه ها لازم است بلندگوها، میکروفن ها، آمپلی فایر و سایر دستگاه ها در بخش هایی تعبیه شوند که به راحتی بتوان با کم ترین میزان مراحل کابل کشی صورت گیرد.
 4. اجزای تشکیل دهنده پیجینگ به چه صورت است؟
  میکروفن پیجینگ، آمپلی فایر، بلندگوها و کابل کشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *