کلمه تجهیز به معنای کامل کردن و آماده سازی است اگر بخواهیم در رابطه با تجهیزات سالن کنفرانس صحبت کنیم باید بدانید در ابتدا یک سالن و یا اتاق چه تجهیزاتی دارد و چگونه می توان این تجهیزات را فراهم کرد. همانطور که می دانید امروزه اکثر شرکت ها و موسسات به یک بخش و سالن کنفرانس جهت برگزاری جلسات کاری خود، همایش ها، آموزش های گروهی و…نیاز دارند که با توجه به نیاز و هدف شرکت تجهیز این سالن صورت می گیرد. تجهیز سالن کنفرانس بدون شک باعث سهولت کارکرد و کنترل تجهیزات می شود.

وجود سیستم های صوت و تصویری، ویدیو پروژکتور، میکروفن و سایر لوازم برای تجهیز سالن های کنفرانس بسیار مهم و ضروری هستند. متخصصین با تجربه گروه بازتاب گستر در زمینه ی طراحی و تجهیز اتاق کنفرانس آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشند. با ما در این مطلب همراه باشید تا با مهم ترین نکات جهت تجهیز اتاق کنفرانس آشنا شوید.

آشنایی با لیست تجهیزات سالن کنفرانس

شاید این سوال برایتان به وجود آید یک سالن کنفرانس مجهز و تکمیل باید شامل یه تجهیزاتی باشد؟ در پاسخ به این سوال باید بیان کرد که تجهیز کردن سالن کنفرانس در واقع به معنای خرید تجهیزات صوتی و تصویری مورد نیاز جهت برگزاری کنفرانس به بهترین شکل ممکن است. همانطور که می دانید سالن های کنفرانس امروزه در اغلب شرکت ها و سازمان ها از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. اگر قصد دارید سالن کنفرانس شرکت و یا موسسه خود را تجهیز کنید اما هیچ گونه اطلاع و ایده ای برای شروع کار ندارید ما به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم تا ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا با لیست تجهیزات مورد نیاز برای سالن کنفرانس آشنا شوید.

به طور کلی می توان گفت انتخاب تجهیزات صوتی و تصویری مناسب با توجه به اهمیت جلسه بدون شک کیفیت برگزاری جلسه را افزایش داده و باعث می شود خروجی مطلوبی برای کار شما ایجاد شود. بنابراین باید در زمان خرید تجهیزات سالن کنفرانس نهایت دقت خود را به خرج دهید. در ادامه با چک لیست تجهیزات سالن کنفرانس آشنا خواهید شد:

 • انتخاب دوربین کنفرانس ویدیویی مناسب
 • استفاده از میز و صندلی کنفرانسی ارگانیک و مناسب
 • سیستم صوتی جانبی و اسپیکر سالن کنفرانس
 • انتخاب ویدیو پروژکتور
 • پنل رومیزی کنفرانس ((vsp جهت برقراری اتصالات و ارتباطات
 • نورپردازی مناسب در سالن کنفرانس
 • آکوستیک سازی سالن کنفرانس
 • توجه به بخش ورودی و خروجی سالن
 • بالابر نمایشگر یا لیفت مانیتور
 • کابل صدا و تصویر
 • نمایشگر اتاق کنفرانس ( مانیتور)
 • انتخاب میکروفن مناسب کنفرانس
تجهیزات سالن کنفرانس

معرفی لیست تجهیزات سالن کنفرانس

استفاده از میز و صندلی مناسب و ارگانیک

یکی از مهم ترین موارد جهت طراحی و تجهیزات سالن کنفرانس بدون شک استفاده از میز و صندلی ارگانیک است. جهت برگزاری جلسات کاری طولانی در بهترین کیفیت ممکن، باید از میز و صندلی مناسب استفاده کنید. در قدم اول راحتی افراد حاضر در جلسه از اهمیت بالایی برخوردار است از همین رو میز و صندلی که انتخاب می کنید باید بر اساس آناتومی بدن طراحی شده باشد. توجه داشته باشید اگر از صندلی و میز نامناسب در اتاق کنفرانس استفاده شود موجب خستگی بیش از حد افراد حاضر در جلسه خواهد شد و این موضوع در کیفیت برگزاری کنفرانس تاثیر می گذارد.

در نظر داشته باشید علاوه بر ارگانیک بودن صندلی و میز، رنگ و جنس این محصولات نیز بسیار مهم است. جنس روکش صندلی ها بهتر است از الیاف و یا پارچه ای باشد که منجر به سر خوردن نشود. همچنین فراموش نکنید فاصله میز با صندلی باید استاندارد و کاملا اصولی باشد.

انتخاب میکروفن سالن کنفرانس

میکروفن جزو مهم ترین تجهیزات صوتی و تصویری سالن کنفرانس است. بدون شک صدای افراد حاضر در جلسه و کسی که در جلسه سخنرانی می کند باید از بهترین کیفیت برخوردار باشد. در واقع می توان گفت صدایی که پخش می شود باید هیچ گونه نویزی نداشته باشد و گوش افراد را اذیت نکند. کیفیت صدای خروجی رابطه مستقیمی با کیفیت جلسه دارد و این کیفیت بستگی به میکروفنی دارد که در تجهیز سالن استفاده شده است.

همانطور که می دانید امروزه میکروفن های متنوعی طراحی و ساخته شده است هر کدام از این میکروفن ها برای کاربرد و هدف خاصی طراحی شده اند نقاط ضعف و قوت مختص به خود دارند. تجهیزاتی صوتی و تصویری سالن کنفرانس از جمله میکروفن که توسط گروه بازتاب گستر استفاده می شود از بهترین کیفیت برخوردار است. جالب است بدانید تمامی تجهیزاتی که این مجموعه استفاده می کند متعلق به خود شرکت است و با ضمانت و گارانتی تقدیم شما عزیزان می شود.

میکروفن سالن کنفرانس

انتخاب میکروفن مناسب سالن کنفرانس

استفاده از دوربین مناسب ویدیو کنفرانس

دوربین ویدیو کنفرانس نیز از اصلی ترین تجهیزات صوتی و تصویری سالن کنفرانس است. بدون شک برای اینکه بتوانید تصاویر افراد و بخش های مختلف سالن را به نمایش در بیاورید و روند جلسه را به صورت تصویری ضبط کنید به دوربین حرفه ای و با کیفیت نیاز دارید. این نکته مهم را در نظر داشته باشید دوربینی که برای سالن کنفرانس استفاده می شود باید حتما از انواع پورت های ورودی و خروجی پشتیبانی کند. در واقع می توان گفت باید تمام نیاز های یک مدیر را برای برگزاری جلسه برآورده کند.

امروزه در کنار این دوربین ها مدل جدید از دوربین های کنفرانس وجود دارد که چهره شخص مورد نظر به صورت اتوماتیک و هوشمند شناسایی و تصویر شخص بر روی پرده و یا نمایشگر نشان داده می شود به چنین دوربین هایی در واقع دوربین های اتو ترکر auto-tracker گفته می شود. شما عزیزان می توانید با توجه به نوع و هدف شرکت خود از دوربین های مناسب برای تجهیز سالن کنفرانس استفاده کنید.

انتخاب دوربین ویدیو کنفرانس

انتخاب دوربین مناسب ویدیو کنفرانس

نکات مهم قبل از خرید تجهیزات سالن کنفرانس

با تجهیزات سالن کنفرانس به طور کامل آشنا شدید. توجه داشته باشید قبل از خرید این تجهیزات باید نکات مهمی را در نظر داشته باشید و در مورد تمامی این محصولات اطلاعات کاملی را بدست آوردید. به طور کلی می توان گفت خرید تجهیزات اتاق کنفرانس به عوامل متعددی بستگی دارد. قبل از خرید این تجهیزات شما عزیزان باید از نیاز های سالن و تجهیزات لازم اطلاع داشته باشید. با اطلاع داشتن بدون شک بهترین انتخاب را خواهید داشت. برخی از نکات مهم قبل از خرید تجهیزات سالن کنفرانس به شرح زیر می باشد:

 • توجه به متراژ و ابعاد اتاق کنفرانس و مربع و یا مستطیلی شکل بودن سالن کنفرانس
 • در نظر داشتن بودجه مورد نظر برای خرید تجهیزات سالن کنفرانس
 • آیا به نمایشگر ویدیویی در سالن جلسه نیاز خواهید داشت؟
 • بررسی صوت جانبی متناسب با ابعاد سالن
 • آیا به سیستم ویدیو کنفرانس نیاز دارید؟
 • بررسی نیاز شرکت به تجهیزات چند رسانه ای و اشتراک گذاری فایل و اسناد بین اعضا در صفحه مانیتور
 • سیستم های صوتی و تصویری مورد نیاز باید از چه امکانات و قابلیت هایی برخوردار باشد؟
 • آیا به سیستم اتو ترک (فیلمبرداری خودکار) نیاز خواهید داشت؟
 • توجه به دید افراد حاضر در جلسه با یکدیگر

نصب و راه اندازی تجهیزات سالن کنفرانس توسط تیم بازتاب گستر

راه اندازی و نصب تمامی تجهیزات سالن کنفرانس به خصوص تجهیزات صوتی و تصویری کار بسیار پیچیده و تخصصی است. جهت راه اندازی و نصب این تجهیزات باید برخی نکات مهم و اساسی را در نظر داشته باشید. انجام تمامی مراحل نصب تنها باید توسط افراد با تجربه و متخصص در این زمینه صورت گیرد. در کنار این موارد همچنین تنظیمات نرم افزاری و سخت افزاری نیاز بسیار پیچیده است از همین رو محل قرار گیری صحیح کابل ها، ایجاد هماهنگی های لازم و کابل کشی باید حتما توسط تیم متخصص صورت گیرد.

شما عزیزان با خیالی مطمئن می توانید با انتخاب شرکت بازتاب گستر، نیاز های خود را در زمینه تجهیز سالن کنفرانس مرتفع سازید. برای کسب اطلاعت بیشتر و تخصصی در رابطه با تجهیز سالن کنفرانس می توانید از راهنمایی کارشناسان مجموعه ما بهره مند شوید. با راهنمایی لازم بدون شک می توانید انتخاب اصولی و دقیقی را داشته باشید.

نصب تجهیزات سالن کنفرانس توسط تیم بازتاب گستر

راه اندازی تجهیزات سالن کنفرانس توسط تیم بازتاب گستر

سخن پایانی

در این مطلب با نکات مهم تجهیز سالن کنفرانس به طور کامل آشنا شدید. در این مقاله برای شما عزیزان چک لیستی جهت خرید تجهیزات سالن کنفرانس آماده کردیم با گرفتن مشاوره از کارشناسان مجموعه ما می توانید سالن کنفرانس خود را به بهترین شکل تجهیز کنید. جهت مشاوره و یا درخواست خدمات نصب، راه اندازی و پشتیبانی می توانید فرم درخواست را تکمیل کنید تا همکاران ما در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

سوالات متداول تجهیز سالن کنفرانس

 1. آیا سیستم صوت جانبی برای سیستم کنفرانس ضروری است؟
  در سالن های کنفرانس بزرگ برای خروجی صدا با کیفیت بالا از بلندگوها و اسپیکر ها باید حتما از سیستم صوت جانبی استفاده شود.
 2. جهت دریافت مشاوره چگونه می توان اقدام کرد؟
  شما عزیزان برای دریافت مشاوره در زمینه تجهیز سالن کنفرانس می توانید با کارشناسان مجموعه ما تماس حاصل فرمایید.
 3. قبل از خرید تجهیزات سالن کنفرانس باید به چه نکاتی توجه کرد؟
  توجه به متراژ و ابعاد اتاق کنفرانس و مربع و یا مستطیلی شکل بودن سالن کنفرانس، در نظر داشتن بودجه مورد نظر برای خرید تجهیزات سالن کنفرانس، آیا به نمایشگر ویدیویی در سالن جلسه نیاز خواهید داشت؟، بررسی صوت جانبی متناسب با ابعاد سالن، آیا به سیستم ویدیو کنفرانس نیاز دارید؟، بررسی نیاز شرکت به تجهیزات چند رسانه ای و اشتراک گذاری فایل و اسناد بین اعضا در صفحه مانیتور.
 4. میکروفن سالن کنفرانس باید به چه صورت باشد؟
  کیفیت صدای خروجی رابطه مستقیمی با کیفیت جلسه دارد و این کیفیت بستگی به میکروفنی دارد که در تجهیز سالن استفاده شده است. همانطور که می دانید امروزه میکروفن های متنوعی طراحی و ساخته شده است هر کدام از این میکروفن ها برای کاربرد و هدف خاصی طراحی شده اند  نقاط ضعف و قوت مختص به خود دارند. تجهیزاتی صوتی و تصویری سالن کنفرانس از جمله میکروفن که توسط گروه بازتاب گستر استفاده می شود از بهترین کیفیت برخوردار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *